Pomoc

Pro řidiče

Vytvořte si účet na Parking2Go. Nezabere vám to více než 30 sekund! Pokud si však nejprve chcete najít vhodné parkovací místo,  pusťte se do toho. Registraci můžete dokončit i po provedení rezervace.

Zadejte cíl své cesty. Do vyhledávacího pole zadejte cíl, datum příjezdu a odjezdu.

Vyberte si správné místo. Seznamy se dají upravovat podle různých aspektů, jako je velikost automobilu, otevírací doba, kategorie atd.

Proveďte platbu prostřednictvím našeho zabezpečeného systému (Stripe). Potvrzovací e-mail vám bude zaslán okamžitě, a to se všemi informacemi, které nám majitel poskytl.

Ohodnoťte svůj zážitek z parkování a pomozte ostatním členům Parking2Go učinit správné rozhodnutí.

Jakmile najdete vhodné parkovací místo, můžete majiteli poslat zprávu. Jakmile si rezervujete parkovací místo a majitel vaši žádost potvrdí, obdržíte v potvrzovacím e-mailu kontaktní údaje majitele parkovacího místa. Můžete ho také kontaktovat ve svém uživatelském účtu, a to kliknutím na ‚Schváleno‘ v přehledu rezervace, kde najdete možnost ‚odeslat zprávu‘. Z bezpečnostních důvodů nemůžete v chatu zmínit svou e-mailovou adresu a telefonní číslo, protože to systém automaticky zablokuje.

Majitel by vám měl poskytnout informace o tom, jak a kdy bude vámi zvolené parkovací místo k dispozici a co k tomu bude potřeba. Obvykle vám přístup na parkoviště umožní nebo zprostředkuje přímo majitel parkovacího místa, sousedé, nebo zaměstnanci nedalekého obchodu …

Před opuštěním parkovacího místa byste se také měli s majitelem dohodnout, jak a kdy vrátit klíče atd.

Pokud vám majitel parkovacího místa poskytl špatnou adresu, měli byste ho okamžitě kontaktovat a požádat ho, aby adresu objasnil, nebo vás obeznámil s čímkoliv, co by mohlo potenciálně narušit proces pronájmu parkovacího místa.

Pokud vám majitel tyto informace neposkytne před začátkem pronájmu, kontaktujte Parking2Go.

Ano, rezervaci můžete  zrušit v uživatelském účtu. Vaše nadcházející rezervace najdete v sekci „rezervace“, kde v sekci „schváleno“ najdete možnost „zrušit“.

Svou rezervaci můžete zrušit až 48 hodin před uvedeným časem příjezdu, v takovém případě obdržíte zpět částku v plné výši poníženou o manipulační poplatek.

Chcete-li svou rezervaci upravit, musíte nejprve zrušit předchozí rezervaci.

Parking2Go podporuje vzájemný respekt mezi členy komunity. Za tímto účelem a pro zvýšení transparentnosti a vzájemné důvěry mohou řidiči i majitelé parkovacích míst po skončení parkovacího období ohodnotit svou zkušenost.

Řidič by měl parkovací místo opustit před uplynutím doby pronájmu, avšak nejpozději v čas uvedený v potvrzovacím e-mailu. Pokud se majitel nedohodl s řidičem na pozdějším čase odjezdu, řidič je povinen zaplatit za prodloužení doby pronájmu stanovený poplatek (platba musí být provedena prostřednictvím rezervačního systému Parking2Go).

Pokud řidič překročí dobu odjezdu o více než 2 hodiny, má majitel právo zainteresovat třetí stranu, která řidičův vůz z parkovacího místa odstraní, a následně budou řidiči účtovány veškeré poplatky s tím spjaté.

Pokud řidič předpokládá, že bude potřebovat prodloužit dobu parkování, měl by vytvořit novou rezervaci, aby se předešlo případným komplikacím.

V případě závažného porušení nebo nerespektování dohody s majitelem parkovacího místa může být řidiči udělena pokuta nebo může být z Parking2Go vyloučen.

Parking2Go v okamžiku rezervace automaticky zahájí předběžnou autorizaci vaší kreditní karty. Jakmile majitel parkovacího místa přijme vaši žádost na rezervaci, bude vám platba stržena z kreditní karty. Na setkání s majitelem parkovacího místa s sebou nepotřebujete žádnou hotovost. V případě, že vaše žádost o rezervaci bude zamítnuta, předběžná autorizace se automaticky zruší.

Pokud použijete možnost „okamžitá rezervace“, vaše rezervace bude ihned potvrzena. Nemusíte čekat na potvrzení od majitele parkovacího místa. Proto vám bude z kreditní karty okamžitě stržena celková částka vaší rezervace.

Pro majitele parkovacích míst

Chcete-li své parkovací místo nabídnout k pronájmu, klikněte na naší stránce na tlačítko „Přidat záznam“, které se vždy nachází v horní části každé stránky. Staňte se členem Parking2Go a nabídněte své parkovací místo k pronájmu zcela zdarma.

Nyní si můžete vybrat, za kolik a na jakou nejkratší dobu chcete své parkovací místo pronajímat. Můžete také zvolit přesná data, kdy je vaše parkovací místo k dispozici a kdy ho naopak potřebujete. Pokud jde o cenu pronájmu, rádi vám poradíme se stanovením rozumné ceny založené na nájemních cenách a parkovacích tarifech ve vašem okolí.

Nabídku vašeho parkovacího místa nejprve zkontrolujeme a obvykle ji schválíme a zveřejníme do 24 hodin. Jakmile začnete přijímat žádosti o rezervaci, máte vždy 24 hodin na odpověď. Po uplynutí této doby budou žádosti automaticky zamítnuty. Čím dříve odpovíte na žádosti o rezervaci, tím lépe se může řidič připravit na cestu.

Pokud své parkovací místo nabídnete k pronájmu na Parking2Go, musíte vyplnit údaje o tom, jak se řidič na parkovací místo dostane. Zde můžete napsat např. Předám vám dálkové ovládání, vyzvedněte si klíče u sousedů, vyzvedněte si klíče v nedalekém obchodě atd.

Pokud si chce řidič pronajmout vaše parkovací místo, musí na našem webu vyplnit žádost o rezervaci parkování. Jakmile svou žádost o rezervaci potvrdí, provedeme předběžnou autorizaci jeho kreditní karty. Pokud řidičovu žádost přijmete, bude mu požadovaná částka stržena z kreditní karty a následně se odešle na váš bankovní nebo PayPal účet. Své peníze obdržíte v rozmezí 5 až 15 dní po užití parkovacího místa řidičem.

V tomto případě můžete na daného řidiče napsat recenzi, a pomoci tak ostatním majitelům parkovacích míst s výběrem zodpovědných nájemníků. Avšak i řidiči mohou ohodnotit, jak byli s parkovacím místem a poskytnutými službami spokojeni.

V případě, že se řidič s odjezdem o chvilku opozdí, žádáme ho, aby vás o této skutečnosti informoval. Pokud se strany nedohodnou na prodloužení parkovací doby, bude řidiči v případě neomluveného pozdního opuštění parkovacího místa účtován příplatek.

Než přijmete jakýkoliv požadavek na rezervaci, máte prostřednictvím chatu Parking2Go možnost odpovědět na dotazy. Jakmile rezervace vyprší, nebudete mít přístup k telefonnímu číslu řidiče ani k e-mailům. Z bezpečnostních důvodů nemůžete v chatu zmínit svou e-mailovou adresu a telefonní číslo, protože to systém automaticky zablokuje.